SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

SIMPLE.ERP - oprogramowanie dla chemii i farmacji

20-01-2017 -

RZECZPOSPOLITA: Ekspert SIMPLE radzi jak przygotować się do wdrożenia systemu BI

Część przedsiębiorstw narzeka, że inwestycja w systemy typu BI nie spełniła ich oczekiwań - na co przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę decydując się na zakup/wdrożenie takiego systemu?

Tak się dzieje w przypadku, gdy przedsiębiorstwo nie ma do końca sprecyzowanych potrzeb informacyjnych, które chce zaspokoić wdrażając system klasy BI lub gdy decyduje się na zakup rozwiązania, które nie jest w stanie odpowiedzieć na jego bardzo konkretne i dobrze sprecyzowane wymagania. Rzetelna analiza przedwdrożeniowa pozwala ustalić oczekiwania w zakresie projektowanego rozwiązania. Stanowi ona integralną część wdrożenia systemu i pozwala uniknąć takich narzekań.

Ekspert z dziedziny systemów klasy BI – Piotr Bączek – Doradca Biznesowy w Spółce SIMPLE radzi na łamach Rzeczpospolitej jak dobrze przygotować się do wdrożenia:

- Generalna zasada jest taka: najpierw dobrze sprecyzuj swoje wymagania i oczekiwania, jakie mają być na „wyjściu" - czyli co chcemy mierzyć i analizować. Następnie sprawdź, jakie dane masz na „wejściu" - czy mamy wszystko, co jest potrzebne do uzyskania oczekiwanych danych na „wyjściu", a jeżeli nie, to czy możemy je pozyskać. Po trzecie: dobierz system do swoich  potrzeb, aby nie przesadzić w żadną stronę. Nie chcemy przecież wdrożyć systemu znacznie przekraczającego swą funkcjonalnością nasze potrzeby, ani takiego, który nie spełni naszych oczekiwań ze względu na swoje ograniczenia.

Więcej na >>

powrót