SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

SIMPLE.ERP - oprogramowanie dla chemii i farmacji

25-02-2009 -

IBSS BIOMED : SIMPLE Sp. z o.o. profesjonalnym dostawcą

Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A. to dynamicznie rozwijająca się firma branży biotechnologicznej i spadkobierca najlepszych tradycji rodzimego przemysłu farmaceutycznego, działający nieprzerwanie od 1945 roku. Podstawą działalności BIOMED jest produkcja probiotyków, szczepionek, alergenów, preparatów diagnostycznych itp. jak również działalność naukowo-badawcza. BIOMED jest współzałożycielem i członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Medycyny, Polskiej Platformy Technologicznej Biotechnologii i uczestnikiem Klastra Life Science, działającego w ramach programów badawczych Unii Europejskiej.

Dyrektor Finansowy BIOMED: „(…) Potwierdzamy, że oprogramowanie SIMPLE.ERP spełnia wymagania firm produkcyjnych, w tym w reprezentowanej przez naszą firmę branży farmaceutycznej. Rekomendujemy SIMPLE Sp. z o.o. jako profesjonalnego dostawcę nowoczesnych technologii informatycznych i wiarygodnego partnera w biznesie (…)”

Dyrektor Finansowy BIOMED: „(…)Kiedyś dokumenty sprzedaży trafiały do księgowości po dwóch, trzech dniach. Teraz prezes generuje raport i widzi sprzedaż dzienną, tygodniową, miesięczną z podziałem na grupy produktów, produkty, kontrahentów. Jest w stanie podejmować natychmiastowe decyzje(…)

 

Praktyka dobrego wytwarzania (GMP) kładzie główny nacisk na proces przyjęcia surowca oraz śledzenie go w procesie produkcji. Surowiec po przyjęciu trafia do kwarantanny, gdzie po wykonaniu badań i kontroli jakości nadaje się numer i datę świadectwa, tzw. zwolnienie powoduje wydanie surowca na magazyn produkcyjny. (…) możemy w każdej chwili sięgnąć po zestawienie z informacją, którym surowcom upływa data świadectwa.(…)

 

Dotychczas nie mieliśmy programu produkcyjnego, a obowiązujące nas normy farmaceutyczne i HACCP dotyczące przede wszystkim identyfikacji surowców, musiały być przestrzegane i jak nie trudno się domyślić docieranie do tych informacji nie było łatwe. Dziś dysponujemy dokładnymi informacjami o zleceniach produkcyjnych, o etapie na którym znajduje się zlecenie, o surowcach, które zostały wykorzystane w trakcie jego realizacji, oraz kto, jaką operację  i kiedy wykonywał. Po zakończeniu produkcji etykiety są drukowane z systemu wraz ze wszystkimi potrzebnymi parametrami (numerami partii, serii, terminem ważności). Koszty produkcji rozliczamy bardzo dokładnie  (…)

 

Spółka Akcyjna IBSS BIOMED rozpoczęła pracę w systemie SIMPLE.ERP z dniem 01.10.2005, po półrocznym okresie prac wdrożeniowych.

Pełna treść rekomendacji IBSS BIOMED S.A.

powrót