SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

SIMPLE.ERP - oprogramowanie dla chemii i farmacji

27-01-2017 -

Ekspert SIMPLE w RZECZPOSPOLITEJ: Decyzje biznesowe potrzebują analitycznego wsparcia

Mimo rozszerzenia funkcjonalności systemów ERP popyt na nowoczesne systemy informatyczne klasy Business Intelligence nadal jest coraz większy. Do zadań systemów ERP należy wprowadzanie, przetwarzanie, gromadzenie i przechowywanie danych operacyjnych w celu umożliwienia sprawnego działania organizacji. Zaś naturą systemów BI jest wykorzystanie danych pochodzących z różnych systemów i obszarów, a następnie ich przetworzenie i konsolidacja tak, aby dostarczyć odbiorcom informacje w celu wspomagania podejmowania decyzji. Często systemy klasy ERP są wzbogacane dodatkowymi raportami w poszczególnych obszarach (np. finanse, sprzedaż, magazyn, produkcja), ale są to sztywne obiekty „szyte na miarę”, jako dodatki  do standardowych mechanizmów tych systemów.  Zwykle systemy ERP są i będą łączone i synchronizowane z systemami BI.

Piotr Bączek - Doradca Biznesowy SIMPLE skomentował na łamach Rzeczpospolitej trendy na rynku systemów klasy Business Intelligence.

Obserwując rynek i patrząc na jego historię, można zauważyć tendencję do przejmowania małych firm specjalizujących się w BI przez dużych graczy. - W tej chwili każda z większych firm IT ma w swej ofercie moduły klasy BI pozyskane z rynku właśnie poprzez akwizycję mniejszych podmiotów lub w ramach współpracy partnerskiej z producentami o zasięgu globalnym - podkreśla Piotr Bączek, doradca biznesowy SIMPLE. Dodaje, że są na rynku również małe podmioty oferujące rozwiązania BI, ale to raczej grupy osób (konsultantów oraz wdrożeniowców) wyspecjalizowanych w określonej technologii bądź narzędziu.

Więcej na >>

powrót