SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

SIMPLE.EDU - oprogramowanie dla uczelni wyższych

23-06-2015 -

SIMPLE w PULSIE BINZESU: ZINFORMATYZOWANI OSIĄGNĄ WIĘCEJ

Przemysław Gnitecki Prezes SIMPLE S.A. w materiale Pulsu Biznesu na temat wpływu nowej technologii na rozwój firm mówił o wzrastającym zainteresowaniu małych i średnich przedsiębiorstw systemami ERP.

Artykuł zatytułowany Zinformatyzowani osiągną więcej, przedstawia znaczenie systemów ERP w procesie efektywnego zarządzania zarówno instytucją publiczną, dużym przedsiębiorstwem jak i firmą z rynku MSP.
„Czy wysokiej klasy systemy ERP są przeznaczone tylko dla instytucji zatrudniających setki lub tysiące osób? Bynajmniej. Z rozwiązań tych korzystają nawet kilkuosobowe firmy. Wynika to m.in. z tego, że produkty IT są coraz prostsze technologicznie. Składają się z czegoś w rodzaju puzzli, które są elementami większej lub mniejszej całości. Można je dowolnie złożyć i skonfigurować zależnie od potrzeb użytkownika. Dzięki takiej architekturze wprowadzenie nawet dość złożonego rozwiązania nie musi ciągnąć się miesiącami”
„Innym powodem upowszechniania się ERP-ów są coraz niższe koszty wdrożenia. - Budżet przedsięwzięcia zależy od stopnia jego rozbudowania, czyli dziedzin, które obejmuje, ale przede wszystkim od potrzeb i oczekiwań klienta. Jako producent możemy wprowadzać do systemu wszelkie modyfikacje i nowe funkcje - podkreśla Przemysław Gnitecki, prezes SIMPLE.”

Prezes SIMPLE zauważa, że jeżeli właściciele małych lub średnich firm wahają się przed zakupem takiego rozwiązania, to nie z powodu skromnych możliwości finansowych. Częściej chodzi o przekonanie, że umieją zarządzać biznesem intuicyjnie lub z jedynie pomocą Excela.

powrót