SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

SIMPLE.EDU - oprogramowanie dla uczelni wyższych

05-05-2015 -

PULS BIZNESU: SIMPLE SIĘ CENI!

Przemysław Gnitecki – Prezes Zarządu SIMPLE S.A. na łamach dziennika Puls Biznesu, źródła informacji gospodarczo-biznesowych, opisuje rekordowe wzrosty wyników finansowych spółki oraz przedstawia plany w zakresie poszerzenia oferty.


Warszawska firma IT przeżywa najlepszy okres w historii. Przez trzy lata jej obroty urosły o 100 proc.  ubiegłym roku przychody Simple po raz pierwszy przekroczyły próg 50 mln zł.
W tym miesiącu akcje Simple wspięty się na najwyższy poziom od trzech lat. To głównie zasługa wyników - w ubiegłym roku firma wypracowała 7,1 mln zł zysku netto. Zdaniem prezesa, choć inwestorzy pozytywnie zareagowali na te dane, poprawa przychodów i zysków o połowę powinna przełożyć się na jeszcze mocniejszy wzrost wartości papierów SIMPLE.

„Przed nami coraz lepsze perspektywy. W najsłabszym scenariuszu na ten rok, wynikającym z przerwy w dostępności do unijnych dotacji na IT powinniśmy utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu przychodów - mówi Przemysław Gnitecki.


Warszawska firma obiecuje rozwój na nowych rynkach. Chce integrować i tworzyć oprogramowanie na zamówienie. Ma to być uzupełnienie portfela w zakresie rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. Jak twierdzi, ten obszar może w tym roku przynieść spółce „kilka milionów złotych przychodów".

„Realizujemy pierwsze kontrakty w tym obszarze. Będziemy ubiegać się o kolejne zamówienia - mówi prezes SIMPLE.”

powrót