SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

SIMPLE.EDU - oprogramowanie dla uczelni wyższych

14-12-2015 -

PARKIET: Giełdowe spółki mocno wierzą w chmurę.

Przemysław Gnitecki – Prezes Zarządu SIMPLE S.A. na łamach gazety PARKIET przedstawił plany spółki, związane z rozszerzeniem oferty o coraz popularniejsze rozwiązania oferowane w chmurze.

Usługi w technologii chmurowej są najszybciej rozwijającym się obszarem branży IT. Szacuje się, że tempo wzrostu jest tu nawet siedmiokrotnie wyższe niż tradycyjnych usług. W ostatnim czasie na popularności zyskuje szczególnie tzw. model SaaS (z ang. Software as a Service, czyli oprogramowanie jako usługa).

Duży potencjał rozwoju usług chmurowych dostrzega również SIMPLE. Przygotowało właśnie rozwiązania w zakresie dostępu do oprogramowania i infrastruktury. – Jesteśmy po pierwszych rozmowach i testach u naszych klientów – mówi Przemysław Gnitecki Prezes SIMPLE. Zauważa przy tym, że duże instytucje nadal stawiają na  oprogramowanie z wieloletnimi licencjami i na pracę z wykorzystaniem własnych serwerów. – Dzięki podjętym działaniom zauważamy jednak, że to nastawienie się zmienia i myślę, że gdy pierwsze duże podmioty zdecydują się na tego typu współpracę, sprzedaż będzie dynamicznie rosła.

Zachęcamy do zapoznania się całą treścią materiału.

powrót