SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

SIMPLE.EDU - oprogramowanie dla uczelni wyższych

13-05-2014 -

PARKIET: Firma rzuca wyzwanie liderom sektora IT

Gazeta PARKIET najbardziej opiniotwórczy dziennik specjalistyczny poświęcony gospodarce, rynkowi kapitałowemu i finansom, rozmawiał z Rafałem Wnorowskim wiceprezesem SIMPLE S.A. o rekordowym wyniku finansowym, 24% wzroście przychodów, przejęciu opolskiej spółki oraz planach Grupy na najbliższe kwartały.

„Giełdowa spółka konsekwentnie przybliża się do celu, jakim jest grupa kapitałowa o rocznych obrotach rzędu 100 mln zl. (…)dzięki akwizycji SIMPLE dołączyło do pierwszej trójki największych graczy w tym segmencie rynku po Asseco Poland i krakowskim Comarchu."
„Chcemy w sektorze zdrowia powtórzyć sukces, jaki odnieśliśmy w szkolnictwie wyższym - ujawnia wiceprezes. Z rozwiązań SIMPLE korzysta obecnie co trzecia uczelnia wyższa, co daje spółce pozycję lidera."


"Przedstawiciel Simple deklaruje, że firma zamierza dalej wzmacniać ofertę dla służby zdrowia i rozmawia z niewielkimi podmiotami w sprawie przejęcia. Prowadzi też zaawansowane negocjacje w sprawie zakupu firmy IT średniej wielkości, której produkty mogą być z powodzeniem sprzedawane w wielu branżach. Transakcja, której finalizacji można się spodziewać najwcześniej w II półroczu, może pochłonąć nawet 10 mln zł i będzie finansowana ze środków własnych i ewentualnie nowej emisji akcji.”


Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią wywiadu

powrót