SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

SIMPLE.EDU - oprogramowanie dla uczelni wyższych

22-12-2017 -

Eksperckie Piątki: SPRAWDŹ JAKIE ZMIANY PRZEPISÓW PRZYGOTOWAŁ RESORT FINANSÓW W ZAKRESIE JPK ORAZ VAT-7

Już od 1 stycznia 2018 obowiązywać będzie zmieniona specyfikacja plików comiesięcznie przekazywanej ewidencji VAT. Ekspert SIMPLE oraz Product Manager obszaru Finansowo-Księgowego – Waldemar Tatarewicz przygotował dla Państwa najważniejsze informacje z zakresu zmian wprowadzanych przez resort finansów.

Przygotowana przez Ministerstwo Finansów zmiana specyfikacji plików JPK_VAT polega głównie na uproszczeniu liczby obowiązkowych do wypełnienia pól z danymi podatnika oraz uporządkowaniu kolejnych wersji przesyłanych za ten sam okres plików. Już przy wysyłce w lutym zawierającej dane za styczeń obowiązywać będzie autonumeracja, wprowadzająca i zachowująca kolejne wersje nadsyłanych plików, tym samym uniemożliwiając przysłanie tej samej wersji danych JPK.

Z końcem bieżącego roku do dyspozycji naszych Klientów zostanie oddana wersja systemu SIMPLE.ERP, uwzględniająca zmiany specyfikacji pliku JPK_VAT - łącznie z raportowaniem.

Śledzimy także trwające w Ministerstwie Finansów prace nad zastąpieniem deklaracji VAT-7 przez plik JPK_VAT.


Projekt zakłada wprowadzenie jednego standardu wymiany pliku, który zastąpi powielane informacje w JPK_VAT i VAT-7. Zakładaną datą uruchomienia jest 1 stycznia 2019 roku. Pośrednim etapem jest objęcie obowiązkiem składania elektronicznego JPK_VAT najmniejszych przedsiębiorstw od 1 stycznia 2018 roku. W lutym 2018 roku planowane jest natomiast utworzenie podstawowej wersji Centralnego Rejestru Faktur, a następnie kanału zwrotnej informacji dla podatników.

Już teraz zachęcamy Państwa do skorzystania z usług naszych Konsultantów, którzy dostosują system na nowy rok, przygotują dla Państwa nowe zestawienia roczne i raporty, przeprowadzą kontrolę stanów rozrachunków i automatów rocznych, wprowadzą zmiany w planie kont czy udzielą wsparcia w szybkim zamknięciu roku.

– zaznaczył Waldemar Tatarewicz, Product Manager obszaru Finansowo-Księgowego w SIMPLE S.A.


Chcesz wiedzieć pierwszy - bądź na bieżąco
i zapisz się do newslettera >>


powrót