SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

SIMPLE.PROD - program ERP do zarządzania produkcją

10-07-2012 -

SIMPLE.ERP Personel usprawnia procesy kadrowe u międzynarodowego lidera sektora farb dekoracyjnych – Tikkurila Polska S.A.

Firma Tikkurila działająca na międzynarodowym rynku, wybrała rozwiązanie SIMPLE do zarządzania jednym z najważniejszych zasobów każdej firmy - personelem.

Wdrożony obszar SIMPLE.ERP Personel to narzędzie pozwalające na realizację wszystkich działań związanych z obsługą kadrową i płacową. System zapewnia pełną kontrolę spraw pracowniczych oraz skutecznie wspiera proces zarządzania personelem. Rozbudowany o funkcjonalność ePIT, skraca proces przygotowania rozliczeń rocznych z podatku PIT z uwzględnieniem cyfrowego podpisu wysyłki PIT na portal.

Realizowany projekt ma na celu usprawnienie procesów  zachodzących w dziale kadrowym Tiikkurila, dzięki funkcjonalnością zapewniającym m.in. :

  • gromadzenie informacji o danych osobowych, potrzebnych do zgłoszenia/wyrejestrowania w ZUS, do urzędu skarbowego, o zatrudnieniu w firmie (dane do umowy o pracę), poprzednie miejsca pracy, o odbytych szkoleniach, badaniach lekarskich, ocenach pracowników, konta bankowe (może być kilka) ewidencja nieobecności i czasu przepracowanego, rozliczanie dni i godzin urlopów wypoczynkowych
  • przygotowywanie i drukowanie dokumentów podatkowych dla Urzędu Skarbowego PIT-4R, PIT-8AR, PIT-IFT, PIT-11, PIT-40, PIT-12, PIT-2, PIT-8C, PIT-8S
  • roczne rozliczanie podatku dochodowego pracowników PIT-40 z przekazaniem nadpłaty/niedopłaty do listy płac

Firma Tikkurila Polska S.A jest częścią fińskiego koncernu farbiarskiego Tikkurila Oyj. Od ponad 150 lat oferuje klientom indywidualnym i odbiorcom profesjonalnym, rozwiązania w zakresie dekoracji i ochrony powierzchni. Zajmuje się produkcją, dystrybucją i sprzedażą wyrobów w ramach znanych już na polskim rynku marek: Tikkurila, Jedynka, Beckers oraz Polifarb Dębica i Anza. Oferując produkty do malowania wszelkich powierzchni, przygotowania podłoża pod malowanie.

Obecnie Tikkurila jest liderem sektora farb dekoracyjnych w Finlandii, Szwecji i Rosji oraz jednym z czołowych graczy na rynku w krajach bałtyckich i Polsce.

Firma posiada zakłady produkcyjne w 8 krajach, a działalność prowadzi łącznie w 20 krajach, zatrudnia 3 550 pracowników.

Projekt wdrożeniowy realizują konsultanci firmy Simple Sp. z o.o., która jest wieloletnim partnerem biznesowym SIMPLE S.A.

powrót