SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

SIMPLE.PROD - program ERP do zarządzania produkcją

24-07-2013 -

PULS BIZNESU: SYSTEM JAKBY OD KRAWCA

Komentarz Wiceprezesa SIMPLE w sekcji Technologie Pulsu Biznesu.
Redakcja Pulsu Biznesu na łamach dziennika po raz kolejny poruszyła temat związany z systemami biznesowymi i potrzebami rynku w tym zakresie. W przygotowanym materiale nie mogło zabraknąć wypowiedzi firmy SIMPLE S.A, która od 25 lat niezmiennie pozostaje jednym z liderów w zakresie wdrożeń systemów klasy ERP.
 

„Jak wynika z szacunków Gartnera, spółki przeznaczyły w zeszłym roku około 20 proc. budżetów przeznaczonych na aplikacje biznesowe właśnie na wdrożenia lub modernizację systemów ERP. Przy czym na takie przedsięwzięcia coraz częściej decydują się także małe i średnie przedsiębiorstwa. Bo w pewnym momencie uznają, że pudełkowe systemy okazują się niewystarczające. Potrzebują bardziej zaawansowanego oprogramowania, które umożliwi im np. zarządzanie magazynem, nadzorowanie sprzedaży, szybszą realizację zamówień, prowadzenie księgowości w formie ksiąg handlowych, zarządzanie personelem, a także tworzenie raportów i analiz.”


Inwestycje w IT, a w szczególności w aplikacje biznesowe klasy ERP, przynoszą szereg wymiernych korzyści nie tylko dla właścicieli dużych przedsiębiorstw, ale również dla tych prowadzących działalność na mniejszą skalę. Kontrola kosztów, usprawnienie pracy, szybsza realizacja zamówień to tylko część korzyści jakie niesie z sobą dobrze wdrożony system. Właśnie te czynniki, mogą zapewnić każdej firmie osiągnięcie przewagi nad konkurencją.
„Upowszechnianiu systemów ERP - paradoksalnie – służy kryzys. Firmy nie traktują już bowiem nowinek informatycznych w kategoriach dużego obciążenia finansowego, ale widzą w nich elementy przewagi konkurencyjnej”


Budżet jakim należy dysponować przy realizacji projektu wdrożenia systemu ERP jest niewątpliwie uzależniony od potrzeb firmy. Rafał Wnorowski Wiceprezes SIMPLE S.A. pytany o koszty wdrożenia oprogramowania oferowanego przez spółkę odpowiada:
Wszystko zależy od rozbudowania projektu, dziedzin, jakie obejmuje i wymagań klienta. Jako producent możemy wprowadzać do systemu wszelkie modyfikacje i nowe funkcje”


 

powrót