SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

Aktualności Aktualności

30-12-2013 -

Precyzja w produkcji wyrobów farmaceutycznych z SIMPLE.ERPZakład Farmaceutyczny AMARA, pionier w sektorze prywatnego rynku produkcji farmaceutycznej w Polsce, rekomenduje oprogramowanie SIMPLE.ERP


Zarząd spółki AMARA, w wyniku dynamicznego rozwoju działalności, podjął decyzję o konieczności realizacji projektu wdrożenia nowego, zintegrowanego systemu informatycznego.
„(…) W firmie produkcyjnej z branży farmaceutycznej kluczowe jest przestrzeganie praktyk GMP gwarantujących bezpieczeństwo odbiorców końcowych. Wdrożony przez naszą firmę system informatyczny wspiera zarządzanie partią i serią, rejestruje miejsce składowania w magazynie, umożliwia wydania według FEFP. Z wykorzystaniem BPM rejestrujemy badania laboratoryjne wyrobów, obsługujemy procedury kontroli jakościowej surowców, prowadzimy rejestry sprzedaży i wydań, obsługujemy procedurę reklamacyjną. W systemie rejestrujemy także obsługę parku maszynowego, rejestr awarii, napraw, planowanych przeglądów.(…)”
Dyrektor Firmy AMARA potwierdza: „(…) Wdrożony system umożliwia nam precyzyjną kalkulację technicznych kosztów wytworzenia. W systemie rejestrujemy wydania produkcyjne, a precyzyjna rejestracja liczby serii produkcyjnych umożliwiła zdefiniowanie dynamicznych kluczy podziałowych dla kosztów pośrednich, dzięki czemu uzyskaliśmy precyzyjną kalkulację całkowitych kosztów wytworzenia. Zestawiając sprzedaż i precyzyjną informację o kosztach uzyskujemy wysoce wiarygodną informację o rentowności wyrobów z naszej oferty.(…)”

Zakład Farmaceutyczny Amara jest pionierem w sektorze prywatnego rynku produkcji farmaceutycznej w Polsce. Firma powstała w 1994 roku. Początkowo jej działalność wiązała się z konfekcjonowaniem nalewek ziołowych, lecz już po kilku miesiącach istnienia uzyskano pierwsze pozwolenia na dopuszczenie do obrotu i rozpoczęto produkcję własnych produktów leczniczych.
W chwili obecnej Zakład Farmaceutyczny Amara sp. z o.o. konfekcjonuje i produkuje kilkaset surowców farmaceutycznych do receptury oraz kilkadziesiąt produktów leczniczych oraz świadczy usługi w zakresie: produkcji kontraktowej, rejestracji leków, suplementów diety oraz substancji recepturowych, badań laboratoryjnych, a także badań rozwojowych.


Zapraszamy do zapoznania się z pełna treścią rekomendacji.


Wdrożenie systemu SIMPLE.ERP zrealizował wieloletni partner biznesowy i członek Grupy Kapitałowej SIMPLE - firma SIMPLE Sp. z o.o.
 

powrót