SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

Aktualności Aktualności

11-06-2008 -

Współpraca z Politechniką Warszawską

W 2007 roku SIMPLE S.A. zostało wyróżnione przyznaniem dotacji przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację innowacyjnego projektu pt. „System informatyczny dla MŚP do uzyskania trwałej pozycji gospodarczej na bazie uczestnictwa w łańcuchach dostaw” realizowanego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.

Projekt realizowany jest we współpracy z Wydziałem Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska

Według rankingu uczelni akademickich dziennika "Rzeczpospolita" i miesięcznika "Perspektywy" z 2008 roku Politechnika Warszawska jest najlepszą uczelnią techniczną w Polsce. Według innej oceny Politechnika jest także największą „kuźnią” wyższych kadr dla gospodarki. Co dwunasty prezes dużej firmy z listy 500 jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, co daje uczelni absolutne pierszeństwo w Polsce.  

Oficjalna inauguracja działalności Politechniki jako uczelni polskiej – z polskim językiem wykładowym nastąpiła w 15.11.1915 roku, choć tradycja Politechniki Warszawskiej sięga początków XIX wieku. Mimo dwóch wojen światowych, okupacji niemieckiej i zdelegalizowania uczelni, działała ona nieprzerwanie, zwiększając zakres kierunków kształcenia oraz powiększając liczbę studentów. Dziś liczba studentów przekroczyła już 30.000 osób. Personel naukowo-dydaktyczny i techniczny Politechniki liczy obecnie około  5.000 osób, z tego nauczyciele akademiccy stanowią niemal połowę.

Wydział Inżynierii Produkcji jest drugim pod względem liczby studentów Wydziałem na Politechnice Warszawskiej. Jego historia jest równie długa jak całej Uczelni. W formie zbliżonej do obecnej Wydział istnieje od 1952 roku, kiedy to, w wyniku połączenia Politechniki Warszawskiej oraz zasłużonej dla Warszawy i kraju Wyższej Szkoły Inżynierskiej im.H.Wawelberga i St.Rotwanda powstał Wydział Mechaniczny Technologiczny – poprzednik obecnego Wydziału Inżynierii Produkcji. Wydział tradycyjnie specjalizuje się w technikach wytwarzania oraz organizacji i zarządzaniu produkcją. Pierwszy obszar zainteresowań sięga początków Politechniki Warszawskiej w XIX w. i istniejącej wówczas (jednej z czterech) Katedry Obróbki Metali. Organizacja i zarzadzanie mają w Politechnice Warszawskiej niewiele krótszą historię. W roku 1924 kierownikiem Katedry Organizacji Pracy i Przedsiebiorstw, pierwszej w Polsce i jednej z nielicznych wówczas na świecie, został prof.Karol Adamiecki zaliczany do twórców tej dyscypliny nauki w skali światowej. Obecnie Wydział kształci na pięciu kierunkach studiów: Mechanika i Budowa Maszyn, Automatyka i Robotyka, Papiernictwo i Poligrafia , Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Zarządzanie. Prowadzi studia dzienne, wieczorowe i zaoczne w systemie trójstopniowym, oferując dyplom inżniera lub licencjata,  magistra. Trzy kierunki studiów mają akredytację Państwowej Komisjii Akredytacyjnej, w tym jeden (Zarządzanie) dwukrotnie. Wydział ma uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego nauk technicznych oraz doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu.

 

Prof. Krzysztof Santarek, Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Koordynator Projektu SCM na Politechnice Warszawskiej:

Współpraca uczelni wyższej z podmiotami komercyjnymi nie jest częstym zjawiskiem, a szkoda, bowiem sfera naukowa i komercyjna uzupełniają się wzajemnie. Przecież celem projektów naukowych realizowanych na uczelni nie jest tyko rozwój wiedzy teoretycznej lecz także transfer ich wyników do gospodarki. Projekt naukowo-badawczy uzyskuje pełną wartość i jest prawdziwym źródłem satysfakcji jego autorów, gdy znajduje przynajmniej praktyczne, jeśli nie komercyjne zastosowanie. Współpraca z uczelnią wymaga jednakże od przedstawicieli biznesu podejścia z szacunkiem do specyfiki, w jakiej działają pracownicy naukowi uczelni. Współpracę SIMPLE z naszym zespołem oceniamy pozytywnie. Na sukces projektu SCM z pewnością wpływ będzie miała atmosfera otwartej współpracy, SIMPLE i Politechniki Warszawskiej. 

powrót