SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

Aktualności Aktualności

06-03-2018 -

Prawie 5-krotny wzrost zysku netto Grupy SIMPLE w 2017 r.

Grupa SIMPLE osiągnęła w 2017 r. 46,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o ponad 30% w porównaniu do 2016 r. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 3,1 mln zł. To prawie 5-krotny wzrost w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy skonsolidowany zysk netto wyniósł ponad 0,6 mln zł.

- „Z sukcesem zakończyliśmy 2017 rok, osiągając prawie 47 mln zł przychodów. Tak dobry wynik jest efektem sukcesów handlowych, jakimi Grupa mogła pochwalić się w ciągu całego minionego roku oraz zwiększenia marżowości projektów i wydajności na wdrożeniach, a także znaczącej redukcji kosztów, dzięki której wygenerowaliśmy zysk netto w wysokości ponad 3 mln zł. Wynik ten oznacza, prawie pięciokrotne zwiększenie zysku netto w porównaniu do 2016 roku. Powyższe liczby stanowią najlepszy dowód na skuteczność prowadzonych działań oraz efektywność wprowadzonych w życie założeń i planów, jakie przyjęliśmy dla Grupy na rok 2017 i kolejne lata”.mówi Rafał Wnorowski, Prezes Zarządu SIMPLE S.A.

Grupa SIMPLE skutecznie zrealizowała przyjęty plan i zbudowała ponad 26 milionowy portfel zamówień, stanowiący bardzo dobrą perspektywę na 2018 rok i kolejne lata.

- "Dla całej Grupy SIMPLE był to pracowity okres, o czym świadczy również wysoka wartość pozyskanych kontraktów, które pozytywnie wpłyną również na wynik 2018 roku. Grupa zbudowała ponad 26 mln zł backlog, zwiększając jego wartość prawie dwukrotnie względem 2016 roku, w którym wynosił 14 mln zł. Zgodnie z założeniami Zarządu w minionym roku, Grupa zrealizowała plan związany z pozyskiwaniem zamówień w sposób wielotorowy, z jednej strony dążąc do utrzymania pozycji lidera w wygrywaniu zamówień publicznych, z drugiej strony zdobywając kolejne, znaczące kontrakty na rynkach komercyjnych. Już teraz myślimy o kolejnych zamówieniach i przygotowujemy się na przyśpieszenie w ogłaszaniu przetargów. Obecnie jesteśmy na zaawansowanym etapie kilku postępowań.” – dodaje Rafał Wnorowski.

W 2018 roku SIMPLE kontynuuje realizację rozpoczętych w II połowie 2017 roku kontraktów. Jednocześnie prowadząc intensywne działania związane z pozyskaniem nowych klientów. Grupa konsekwentnie realizuję strategie rozwoju, której istotnym elementem jest również wzrost efektywności oraz rozwój oferowanych produktów, przy utrzymaniu i poprawie wysokiej jakości obsługi klientów.

- „W 2018 roku chcemy jeszcze efektywniej wykorzystywać nasze doświadczenie i know-how w zakresie pozyskiwania i obsługi projektów publicznych. Spodziewamy się przyśpieszenia w obszarze przetargów na informatyzację szkół wyższych w ramach unijnego programu POWER oraz w zakresie dofinansowań dla szpitali, dzięki kilku projektom regionalnym. Dodatkowo aktualny portfel podpisanych już kontaktów jest bardzo dobrą prognozą przychodów i zysków na 2018 rok. Dlatego rozbudowujemy nasz Zespół o kolejnych Specjalistów.” – dodaje Daniel Fryga, Wiceprezes Zarządu SIMPLE S.A.

Grupa, poza pozyskiwaniem kontraktów w przetargach i konkursach, realizuje plan zwiększania przychodów dzięki działaniom cross- i up-sellingowym. W 2017 r. SIMPLE zintensyfikowało te działania, a obszar sprzedaży wzmocnił swoją osobą Jarosław Witwicki, doświadczony menażer sprzedaży, wcześniej m.in. Członek Zarządu i Szef handlowy w Macrologic.

Obecnie SIMPLE realizuje m.in. projekt rozbudowy systemu ERP w oparciu o aplikacje mobilne.

- „Przygotowaliśmy dla naszych Klientów całą serię nowych aplikacji mobilnych stworzonych w najnowszych technologiach. Premiera pierwszej z nich już na początku marca bieżącego roku. Aplikacje mobilne to na pewno jeden z głównych trendów na najbliższe lata i obszar, w którym firmy i instytucje widzą potencjał wzrostu swojej efektywności. Ponadto w 2018 roku użytkownicy SIMPLE.ERP będą mogli zapoznać się z nową, odmienioną wersją systemu.” – dodaje Rafał Wnorowski.

Jeszcze w I półroczu 2018 r. SIMPLE planuje premierę kilku kolejnych aplikacji, przeznaczonych m.in. dla uczelni wyższych, szpitali, czy firm z rynku komercyjnego.

powrót