SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

Aktualności Aktualności

10-02-2021 -

PPK w jednostkach sektora publicznego - webinarium


Do końca minionego roku wszystkie firmy prywatne były zobligowane do wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Od 1 stycznia 2021 r. do tego grona dołączyły także jednostki z sektora finansów publicznych. Dla każdego z sektorów wdrożenie PPK – obowiązkowego dla pracodawcy, a nieobowiązkowego dla pracowników, wiąże się z wieloma zmianami, m.in. zmianą sposobu naliczania wynagrodzeń i składek.  

By wspierać swoich klientów w zaimplementowaniu wytycznych z ustawy dot. PPK, a także ułatwić pracę z nowym rozwiązaniem, Simple SA zorganizowała kolejne z cyklu webinarium dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych – tym razem dedykowane pracownikom instytucji publicznych.

Edukacyjne spotkanie online prowadzili eksperci – Jarosław Sokalski z Simple SA i Robert Tymiński z ProService Finteco, który, w pierwszej części spotkania,  omówił program Pracowniczych Planów Kapitałowych, m.in. procesy opisane w PPK,oraz obowiązki pracodawcy i rozwiązania wspierające.

W drugiej części spotkania specjalista Simple SA, Jarosław Sokalski, opowiedział o dedykowanej funkcjonalności SIMPLE.ERP, która umożliwia pracodawcy realizację celów Związanych z PPK oraz przedstawił procesy obsługiwane przez narzędzie Simple. Webinarium zakończyła sesja pytań i odpowiedzi w której eksperci odpowiadali na pytania Klientów – uczestników spotkania.

powrót