SIMPLE S.A. - nowoczesne systemy ERP, HCM, CRM, BI!

SIMPLE.iMED - oprogramowanie dla szpitali

21-10-2013 -

Niewiarygodny pilotaż na e-zdrowie z użytkownikami SIMPLE

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, Instytut Kardiologii, Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc wezmą udział w pilotażu e-zdrowie.
„Informatyzację służby zdrowia wartą 700 mln zł przetestują tylko cztery apteki i pięć szpitali.”
 

Pilotaż sprawdzi jak szpitale i apteki przygotowane są do wprowadzenia pełnej informatyzacji. Przeprowadzony test będzie również sprawdzianem dla pacjentów i władz placówek.
„CSIOZ przekonuje, że placówki biorące udział w testach są na tyle duże, że uzyskane u nich wyniki wystarczą, by dopracować program docelowy.”
 

Informatyzacja Służby Zdrowia to usprawnienie komunikacji na linii pacjent – lekarz - apteka. To nowy wymiar Ochrony Zdrowia. Bez recept papierowych i innych dokumentów. Wszystko zaczyna się od rejestracji na stronie internetowej (ikp.gov.pl), następnie w przychodni pacjent aktywuje swoje konto, do którego otrzymuje hasło i login. Użytkownik konta może wybrać dla siebie lekarzy, którym umożliwia dostęp do swojego konta, aby mieli wgląd do informacji na temat historii leczenia. Podczas wizyty lekarz diagnozując chorobę wpisuje informacje, zalecenia i recepty w konto. Pacjent udaje się do apteki z dowodem osobistym gdzie zostają mu wydane zalecone leki, co zostaje odznaczone w systemie jako zrealizowane.

Jak będą działały internetowe konta pacjenta i e-recepta, dowiedzą się m.in. 4 placówki korzystające z oprogramowania SIMPLE.ERP
„Mamy elektroniczna historię choroby, całą księgowość i działa to całkiem sprawnie. Koszty związane z utrzymaniem systemu to kilkaset tysięcy złotych rocznie. Korzyści ogromne” – mówi Piskorz Ogórek Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.


Cieszy nas fakt iż użytkownicy rozwiązań marki SIMPLE biorą udział w pilotażu, co potwierdza, iż system jest zgodny z wymaganiami.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

powrót